Trening w chorobie Parkinsona

Trening w chorobie Parkinsona, to działanie absolutnie kluczowe dla poprawy stanu chorego, przedłużenia sprawności oraz utrzymania samodzielności (co jest niezwykle ważne zarówno dla pacjenta jak i opiekuna).

Fitness 60+
Fitness 60+

Badania naukowe poskazują jednoznacznie: oprócz farmakologii, która jest niezbędnym elementem w leczeniu choroby Parkinsona, TYLKO ćwiczenia fizyczne, dają namacalne efekty, poprawy stanu zdrowia pacjentów.

Jestem entuzjastką fitnessu w każdym wieku. Kilka lat temu wydałam DVD Fitness 60+ wciąż jedyną tego typu pozycję na rynku w PL – jeśli ktoś chętny do nabycia zapraszam do kontaktu (mam jeszcze kilka egzemplarzy!)

Już wkrótce na tej stronie ukażą się treningi dla osób z chorobą Parkinsona, prowadzone w j. polskim. Zanim jednak do tego dojdzie, gorąco zachęcam do zajrzenia do zakładki „W Internecie i na papierze” oraz:

Power for Parkinson’s Fitness for mind & body

(Trening w chorobie Parkinsona „dla ciała i umysłu”)
Power for Parkinson's
Treningi dla ciała i umysłu

Kanał na YT: Power for Parkinson’s Fitness for mind & body .

Jest tam dostępnych ponad 200 godzinnych treningów. Prowadzone są w większości w pozycji siedzącej, a więc bezpiecznie. Świetnie opracowane pod względem dynamiki i wielozadaniowości. Łączą w sobie trening wokalny i fizyczny. Idealnie przemyślane dla osób z chorobą Parkinsona.

Rock Steady Boxing Warsaw

(Trening w chorobie Parkinsona na bazie boksu)
Rock Steady Boxing Warsaw
Rock Steady Boxing Warsaw

Na FB: Rock Steady Boxing Warsaw znajdziecie krótkie filmy instruktarzowe i treningi prowadzone pod okiem fantastycznego Wojtka Wiertla Trenera Kikboxingu . Treningi przeznaczone są głównie dla osób, które miały już styczność ze Steady Boxing „w realu”, ale nie tylko. Jeśli osoba z ch. Parkinsona jest sprawna, samodzielna i chce „czegoś więcej” – te ćwiczenia będą idealne. Są dynamiczne, poruszają wszystkie partie mięśniowe, uwzględniając jednocześnie ograniczenia osób z ch. Parkinsona.

A na koniec: UWAGA! Pamiętajmy, że wszystkie ćwiczenia wykonywane pod dyktando „internetowego” instruktora wykonujemy na własne ryzyko. Sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Sami kontrolować swoje ciało. I sami poznać swoje możliwości i ograniczenia, i do nich dostosować intensywność i rodzaj ćwiczeń. Jeśli mamy wątpliwości, skontaktujmy się z lekarzem lub fizjoterapeutą. BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO!